Jobs Jobs Jobs Built by PORR

PORR CONSTRUCT S.R.L.

Tehnician rețele telecomunicații

Program întreg

Responsabilitățile tale

  • Acordarea suportului necesar, de la distanță sau pe teren, pentru utilizatorii PORR situaţi în sediul central şi pe şantierele de construcţii
  • Verificarea echipamentelor şi efectuarea testelor de funcţionare a serviciilor în vederea remedierii disfuncționalităților
  • Urmărirea periodică a bunei funcţionări a echipamentelor din reţea și menținerea acestora în parametrii de lucru
  • Intervenirea şi remedierea în termenele stabilite, a disfuncţionalităţilor echipamentelor/elementelor de reţea (fixă/sau mobilă) pentru care a fost generată solicitarea
  • Pregătirea echipamentelor IT (instalare Windows, configurare telefoane) ale angajaţilor
  • Administrarea utilizatorilor şi a drepturilor de acces ale angajaților
  • Întreţinerea echipamentelor IT ale companiei din punct de vedere hardware şi software

Competențele tale

  • Studii medii/studii superioare (specializarea IT)
  • Minim 3 ani experiență în domeniul IT helpdesk şi în activităţi pe componente de reţea active şi pasive
  • Competențe bune de operare calculator (minim MS Office)
  • Competenţe operare, instalare şi configurare Windows şi diferite soft-uri
  • Competenţe administrare grupuri de acces
  • Abilități foarte bune de comunicare, organizare și planificare
  • Atenție sporită la detalii
  • Limba engleză - nivel mediu

Beneficiile tale

  • Venim la pachet cu: mediu de lucru dinamic, oportunități de învățare și dezvoltare continuă, abonament de servicii medicale la clinică privată, BOOKSTER Read ‘n’ Roll, 7 Card
  • Te așteptăm în echipa noastră pentru a construi împreună!
locație
București, România
Începutul activității (prima ta zi de lucru este ...)
În cel mai scurt timp

Beneficiile din cadrul PORR

  • Program flexibil
  • Servicii medicale
  • Oferte personalizate
  • Dezvoltare personală și profesională

Persoana de contact

Suntem aici pentru dumneavoastră. Pentru întrebările dvs. despre cariera dvs. la PORR.
Ana Maria Cotnareanu Contactați-ne acum

S-ar putea să vă placă și aceste locuri de muncă

Start of Work
Employment Type
Address
București